قیمت لیمو ترش خشک صادراتی

لیمو ترش خشک شده جزو چاشنی های آشپزی است که در انواع خورشت ها و آبگوشت ها مصرف می شود. این محصول که با نام لیمو عمانی شناخته شده است از خشک شدن میوه لیمو ترش به دست می‌آید. این محصول ناب به عنوان یکی از کالاهای صادراتی ایران شناخته شده و به صورت گرده و پرک شده هم صادر می‌شود. قیمت لیمو ترش خشک صادراتی به قیمت و کیفیت میوه اولیه، نحوه خشک کردن و نوع بسته بندی بستگی دارد.

قیمت لیمو ترش خشک صادراتی

ویژگی های مهم لیمو خشک تازه

ویژگی های مهم لیمو خشک تازه لیمو ترش دارای خانواده گسترده ای است و نمونه های مختلفی از آن در کشور ما وجود دارد. این میوه ها از نظر اندازه، رنگ پوست، طعم، هسته و زمان برداشت با هم تفاوت هایی دارند. برخی از لیمو ترش ها آب دار تر بوده و برای تازه خوری و تهیه آب لیمو مناسب ترند، برخی هم برای خشک کردن و تهیه گرده و پرک مناسب هستند.

لیمو ترش میوه ای است که برداشت آن از تابستان شروع شده و تا اوایل بهار سال بعد ادامه دارد. متناسب با نوع لیمو برداشت آن هم متفاوت است. لیمو پرشین لایم زود رس ترین و لیمو سنگی دیر رس ترین نوع لیمو ترش ها هستند. بخش زبادی از لیمو ترش برداشت شده از باغ ها برای فرآوری در نظر گرفته می شود. آبلیمو ، لیمو عمانی، پرک لیمو، اسانس لیمو و … از فرآوده های این میوه هستند.

لیمو خشک خواص بسیاری از میوه تازه را در خود دارد؛ فیبر لیمو خشک بیش از میوه تازه است که برای بهبود عملکرد سیستم گوارش بسیار عالی است. از ویژگی های مهم لیمو خشک تازه، میزان بالای ویتامین ث و اسید سیتریک در آن است. آنتی اکسیدان نارینژین موجود در این ماده موجب سوخت چربی ها، تولید انرژی و کاهش وزن می شود. فیبر پکتین، دفع مواد زائد را از روده افزایش داده و باعث کاهش بیماری های قلبی می شود.

رنگ لیمو خشک تازه، قهوه ای و خردلی است و پرک های داخل آن طعم ترش مطبوعی دارند. این محصول از میوه های تازه به دست آمده و به صورت بهداشتی خشک می شود. اسلایس لیمو خشک، شکلی از لیمو خشک شده است که تولید کنندگان برای کاهش زمان خشک شدن، میوه تازه را به صورت حلقه ای یا اسلایسی برش می دهند. در صورت استفاده از دستگاه های خشک کن صنعتی، لیمو خشک حلقه ای زمان کمتری در معرض حرارت بوده و ویتامین ث آن بهتر حفظ شده است.

مراکز عرضه لیمو ترش خشک بسته بندی

مراکز عرضه لیمو ترش خشک بسته بندی تولید کنندگان لیمو ترش خشک، پس از آماده شدن آن، محصول را بسته بندی کرده و از طریق توزیع کنندگان محصول شان را به دست مصرف کنندگان‌نهایی می رسانند. لیمو ترش خشک بسته بندی در فروشگاه های مواد غذایی، سوپر مارکت ها، فروشگاه های معتبر اینترنتی عرضه شده است و خریداران با توجه به نحوه خرید خود هر کدام از روش های خرید حضوری و اینترنتی را انتخاب می کنند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما