عمده فروش لیمو ترش جهرمی در کشور

لیمو ترش از پرمصرف ترین گونه های مرکبات در کشور به شمار می آید که در مناطق مختلف تولید و فرآوری می شوند. همانطور که می دانید یکی از معروف ترین این محصولات انواع لیمو ترش جهرمی است که حجم قابل توجه ای از آنها به بازارهای جهانی صادر می شوند. اگر قصد ارتباط مستقیم با مراکز عمده فروش لیموترش را دارید اما با نمونه های تولیدی آشنا نیستید، جهت کسب اطلاعات بیشتر، مقاله پیش رو را مطالعه کنید.

عمده فروش لیمو ترش جهرمی در کشور

انواع لیمو ترش که در جهرم تولید می شود

انواع لیمو ترش که در جهرم تولید می شود لیمو میوه ای زرد رنگ و از خانوده مرکبات است که با نام علمی Citrus x Limon شناخته می شود. درخت لیمو به علت مقاومت زیاد در برابر عوامل محیطی سرد و گرم در مناطق مختلف کشور کشت می شود. این امر موجب شده تا مناطق شمالی و جنوبی و مرکز کشور، حجم قابل توجه ای از انواع لیمو را تولید و به بازارهای داخلی و جهانی عرضه کنند. در این بین یکی از معروف ترین مناطق که حجم قابل توجه ای از نیاز داخلی و صادراتی این محصول را تامین می کند، شهرستان جهرم در استان فارس است. در یک بررسی کلی انواع لیمو ترش جهرمی را می توان در دو گروه کلی طبقه بندی کرد:

  • لیمو ترش خارگی: به لیمو سنگی نیز شهرت دارد که علت آن پوست بسیار ضخیم آن است. سایز این نوع لیمو نسبت به ارقام دیگر درشت بوده و اغلب جهت صادرات سورت و بسته بندی می شود. لیمو خارگی از اواسط فصل زمستان تا اوایل بهار به بازار عرضه می شود.
  • لیمو ترش شیرازی: گونه ای بسیار پرطرفدار که دارای سایز نسبتاً ریز و پوست سبز تا زرد روشن است. طعم بسیار ترشی نسبت به نوع خارگی داشته و اغلب برای طعم دار کردن خوراکی ها مورد استفاده قرار می گیرد.

قیمت امروز لیمو ترش جهرمی درجه یک

قیمت امروز لیمو ترش جهرمی درجه یک در شهرستان جهرم حدود 5 هزار هکتار باغ به کشت لیمو ترش اختصاص دارد که به صورت تقریبی و سالیانه بیش از 150 تن لیمو از آنها برداشت می شود. قیمت این محصولات تحت تاثیر فاکتورهای کیفی مانند سایز و آبدار بودن آنها در کنار ویژگی های کمی آنها مانند هزینه های تولیدی سالیانه کشاورزان و بسته بندی آنها تعیین می شود. البته افزایش و روند رو به رشد قیمت هر کیلو انواع مرکبات در بازار داخلی و هزینه های صادراتی نیز در تعیین قیمت ها دخیل هستند.
محصولات تولیدی در منطقه جهرم به عنوان بهترین لیمو ترش ایران دارای درجه بندی مختلفی از نظر کیفیت و اندازه هستند که موجب تفاوت در قیمت گذاری آنها نیز می شود. به طور کلی قیمت امروز هر کیلو لیمو ترش درجه یک جهرمی را تنها می توان از نمایندگی های فروش فعال در این منطقه استعلام نمود.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما