بازار خرید لیمو ترش جنوب

انواع لیمو ترش جنوب در بازار با قیمت‌های مختلفی خرید و فروش می‌شود. این محصول در طعم‌دار کردن غذاها مورد استفاده قرار می‌گیرد. همچنین از آن به عنوان آبلیمو استفاده می‌شود. لذا تولید کنندگان و کارخانجات می‌توانند این محصول را به صورت عمده خریداری نمایند.

بازار خرید لیمو ترش جنوب

عوامل موثر در باردهی درخت لیمو ترش

عوامل موثر در باردهی درخت لیمو ترش این گونه از مرکبات حساس به سرما هستند. زیرا گونه‌ای گرمسیری است و تقریباً گلدهی مداوم دارد. 

به طور طبیعی درخت لیمو در آب و هوای گرمسیری رشد و نمو پیدا می‌کند، با این حال، میوه های تولید شده کیفیت تجاری خوبی ندارند. زیرا بسیار غلیظ هستند و اسیدیته کمی دارند، بنابراین در مناطقی که آهک اسیدی دارند، کشت می‌شوند.

مناسب ترین آب و هوا برای پرورش درختان لیمو، آب و هوای مدیترانه ای بدون سرما است. دوره های خشکسالی و به دنبال آن بارندگی نقش مهمی در گلدهی دارد.

آنها به خاکهای قابل نفوذ و کمی سنگ آهک نیاز دارند. خاک ها باید علاوه بر تأمین ساختاری که از رطوبت مناسب و ظرفیت مناسب برای تبادل کاتیونی برخوردار است، نسبت متعادل عناصر درشت و ریز (بافت) داشته باشند تا هوادهی خوبی را تضمین کرده و عبور آب را تسهیل کنند.

درختان لیمو شوری را تحمل نمی‌کنند و به خفگی ریشه حساس هستند. به طور کلی، شوری از طریق سه مکانیزم به هم پیوسته اما متفاوت بر رشد گیاه تأثیر می‌گذارد:

  • تغییرات آب تولید شده توسط اثرات اسمزی آن از نظر در دسترس بودن آب.
  • تجمع یون های سمی.
  • تداخل در جذب عناصر غذایی اساسی که باعث عدم تعادل در تعادل عناصر معدنی می‌شود.

در مرکبات مثل درخت لیمو ترش با اثرات مضر نمک ها مبارزه می‌شود که بصورت زیر انجام می‌گیرد:

  • استراتژی های آبیاری.
  • استفاده از مواد گیاهی متحمل.
  • استفاده از نمک های کلسیم.

قیمت فروش لیمو ترش جنوب

قیمت فروش لیمو ترش جنوب شرایط آب و هوایی، تنظیم چرخه‌ای فصل تولید و همچنین بیماری که به عنوان جوانه زرد شناخته می شود، عواملی است که باعث افزایش قیمت لیمو می‌شود. 

البته عوامل زیادی در افزایش قیمت لیمو ترش دخیل هستند که می‌توان به هزینه کشت، حمل و نقل، کیفیت و غیره اشاره کرد.

لیمو ترش از محبوب‌ترین مرکبات جهان است.روش های زیادی برای لذت بردن از لیمو وجود دارد. بخاطر طعم  ترش آن به تنهایی یا به عنوان یک میوه کامل خورده نمی‌شود.

لیموها که منبع بزرگی از ویتامین C و فیبر هستند، حاوی ترکیبات گیاهی، مواد معدنی و روغنهای اساسی هستند. این میوه ها همچنین دارای بسیاری از مزایای بالقوه سلامتی هستند. خوردن لیمو ممکن است خطر بیماری قلبی، سرطان و سنگ کلیه را کاهش دهد.

فروش لیمو ترش با کیفیت و با قیمت مناسب را از مراکز توزیع عمده بخواهید. در ابنجا نیز شما می‌توانید انواع لیمو ترش را سفارش دهید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما